close
تبلیغات در اینترنت
دانلود پروپوزال مدیریت بررسی تاثیر متقابل پی ساختمان های با طبقات غیر یکسان مجاور هم +فایل word
دانلود پروپوزال مدیریت بررسی تاثیر متقابل پی ساختمان های با طبقات غیر یکسان مجاور هم +فایل word
| نظرات:

دانلود پروپوزال "مدیریت بررسی تاثیر متقابل پی ساختمان های با طبقات غیر یکسان مجاور هم" +فایل word

که برای استفاده راحت شما فایل word رو قرار دادم.

برای رویایی با این حوادث در طراحی ساختمان‌ها باید دقت فراوانی نمود و یکی از مواردی که نباید از آن غافل بود اثر متقابل ساختمان ها با طبقات غیر یکسان مجاور هم می باشد. هدف اساسی از ایجاد پی یک ساختمان، انتقال بارهای ناشی از ساختمان به زمین در عمق مناسب می‌باشد به نحوی که تنش‌های ناشی از این بارها تداخلی با پی ساختمان مجاور نداشته باشد و فشار وارد بر خاک بیش از ظرفیت باربری نباشد و درآن گسیختگی پدید نیاید (شرط ایمنی). از طرف دیگر تنش در توده خاک باید به صورتی باشد که اختلاف نشست‌های غیرقابل قبول پدید نیاید، یعنی در دو نقطه از بنا اختلاف نشست نباید زیاد باشد تا در بدنه ساختمان اختلال حاصل شود (شرط پایداری پی). هرگاه دو شرط فوق برقرار باشد و نیز خود ساختمان بطور صحیح محاسبه و اجرا شده باشد می توان حداکثر اطمینان را به پایداری ومقاومت ساختمان داشت ومطمئن بود که ساختمان صدمه نخواهد دید.

طرح و اجرای پی از مهمترین و در عین حال مشکل‌ترین قسمت‌های یک ساختمان می باشد و قالب اشکالات بعدی بر اثر کم توجهی به این بخش می باشد. در گذشته به علت جعیت پایین، ساختمان‌ها در زمین‌های بزرگ و با فاصله زیاد ساخته می شدند. اما با توسعه اقتصاد و رشد جمعیت و پیشرفت مهندسی عمران بلند مرتبه سازی در شهرها رواج یافته است. اکثر ساختمان‌ها در مجاورت یکدیگر بدون در نظر گرفتن اثر متقابل پی ها به سرعت در حال ساخت می باشند که ایمنی ساختمان‌های مجاور هم یک موضوع اساسی می‌باشد. در این پژوهش به بررسی فاصله مجاز بین ساختمان‌ها با طبقات غیر یکسان به نحوی که بدون هیچگونه مشکلی به خدمات دهی شان ادامه دهند، می پردازد. در این راستا تحلیل‌های مورد نیاز با استفاده از نرم افزار ABAQUS صورت می گیرد و نتایج بدست آمده می تواند راهنمای بسیار خوبی برای جامعه مهندسین در ساخت و سازها باشد.

برای رویایی با این حوادث در طراحی ساختمان‌ها باید دقت فراوانی نمود و یکی از مواردی که نباید از آن غافل بود اثر متقابل ساختمان ها با طبقات غیر یکسان مجاور هم می باشد. هدف اساسی از ایجاد پی یک ساختمان، انتقال بارهای ناشی از ساختمان به زمین در عمق مناسب می‌باشد به نحوی که تنش‌های ناشی از این بارها تداخلی با پی ساختمان مجاور نداشته باشد و فشار وارد بر خاک بیش از ظرفیت باربری نباشد و درآن گسیختگی پدید نیاید (شرط ایمنی). از طرف دیگر تنش در توده خاک باید به صورتی باشد که اختلاف نشست&zwnj ...

 برچسب ها: دانلود پروپوزال پی ساختمان، دانلود پروپوزال عمران، دانلود پروپوزال،
سه شنبه 16 خرداد 1396 , 22:38 | مدیر

نظرات